Likwidacja szkody komunikacyjnej to nie problem

Aktualności

Miałeś wypadek lub kolizję? Likwidacja szkody komunikacyjnej jest prostsza niż myślisz.  Grunt to nie wpadać w panikę. Samochód da się naprawić, a jego tymczasowy brak zrekompensuje auto zastępcze. Środki na naprawą będą ściągnięte z polisy OC sprawcy.

Jak się zachować?

W pierwszej kolejności, o ile nie potrzeba było interwencji lekarza, należy zamówić holowanie i  zabezpieczyć miejsce zdarzenia, by inni uczestnicy ruchu drogowego mogli swobodnie przejechać. Następnie spisuje się oświadczenie. Koniecznie trzeba w nim uwzględnić informacje, takie jak: pełne dane uczestników kolizji, dane polisy sprawcy, a także numery kontaktowe świadków. Bez tych informacji likwidacja szkody komunikacyjnej ubezpieczeniowej będzie niemożliwa. Jeśli zdarzenie nie było groźne, nie trzeba wzywać policji. Zgłoszenie szkody i dyspozycję wypłaty odszkodowania można przerzucić na firmę, która specjalizuje się w tego typu sprawach.   Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na załatwianie formalności. Takie usługi są coraz popularniejsze.
 

Likwidacja szkód komunikacyjnych to nie problem. Wykorzystaj odszkodowanie z OC

Po rozpatrzeniu sprawy przez towarzystwo ubezpieczeniowe można wykorzystać środki z odszkodowania na naprawę. W większości wypadków kwota powinna pokryć koszty reperacji i wymiany oryginalnych części. Zdarzają się jednak przypadki, że suma jest nierzetelnie naliczana. Wówczas trzeba zlecić wykonanie niezależnego kosztorysu. Coraz więcej prawników specjalizuje się właśnie w takich kwestiach. Ważne jest, by wybrać dobry serwis samochodowy. W przeciwnym razie  jazda samochodem będzie niebezpieczna, a kolejny wypadek może być tragiczny w skutkach.

powrót