Odszkodowanie OC: dopilnuj, by spisać dane sprawcy szkody

Aktualności

Kiedy stłuczka  jest z winy innego kierowcy, środki na naprawę są pobierane z polisy sprawcy. Jakie formalności należy spełnić, by otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia?

Zdobądź dane polisy ubezpieczeniowej

Na miejscu wypadku w pierwszej kolejności należy spisać oświadczenie sprawcy szkody. W dokumencie trzeba uwzględnić informacje, takie jak: pełne dane adresowe, dane polisy OC. Bez tego wypłata środków z odszkodowania OC będzie niemożliwa. Jeśli uczestnicy kolizji będą potrafili się dogadać, nie trzeba wzywać służb mundurowych. Jednak w przypadku, gdy pojawią się problemy lub na miejscu będą poszkodowani, interwencja policji będzie konieczna.

Likwidacja szkody z OC. Jak ubiegać się o odszkodowanie z ubezpieczenia?

Kiedyś, żeby zdobyć środki z polisy, trzeba było wystąpić z wnioskiem do ubezpieczyciela sprawcy. Od 1 kwietnia 2015 r.  bezpośrednia likwidacja szkód (BLS) jest w ofercie większości firm ubezpieczeniowych. Usługa polega na tym, że żeby otrzymać odszkodowanie z OC, wystarczy się skontaktować ze swoim agentem ubezpieczeniowych. To on w naszym imieniu załatwi wszelkie formalności związane  wyceną naprawy. To znacznie upraszcza procedurę zgłoszenia szkody i minimalizuje stres.

powrót