Opakowania dla Twojej gastronomii – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W ostatnich latach grono zwolenników zamawiania jedzenia na wynos stale rośnie. Coraz mniej osób decyduje się na codzienne gotowanie w domu ze względu na tryb życia lub po prostu nie potrafi, czy też nie lubi wykonywać tej czynności. W takich wypadkach często sięga się po zamówienia z ulubionych restauracji, mając wyrzuty sumienia przez duże ilości generowanych w ten sposób sztucznych śmieci.

Żywność pakowana na wynos — czy musi szkodzić środowisku?

Niestety, zazwyczaj dania na wynos kojarzą nam się z nadprodukcją zbędnych, szkodzących środowisku przez wiele lat opakowań. Nie zawsze musi jednak tak być. Można postawić na ich lepszą alternatywy, których w ofertach producentów pojawia się coraz więcej. Ciekawą opcją zapakowania żywności na wynos są opakowania biodegradowalne, które coraz prężniej zdobywają rynek gastronomiczny. Co ciekawe, ta przyjazna dla środowiska kategoria opakowań, oferuje nam jeden z największych wyborów w kwestii wyglądu pojemników oraz tego, w jaki sposób chronią żywność. Bez problemu można znaleźć pojemniki, które pozwolą bezpiecznie przetransportować płynne i stałe produkty, a także zachowają odpowiedni poziom ich ciepła lub chłodu. Wśród opakowań biodegradowalnych wyróżnić można między innymi wykonane z:

  • trzciny cukrowej, 
  • papieru, 
  • drewna,
  • otrębów.

Ostatnie z nich są jednymi z najciekawszych, ponieważ… niektóre z nich po posiłku mogą zostać zjedzone! Najpierw należy jednak dokładnie zapoznać się z ich składem, ponieważ niektóre tego typu naczynia zawierają dodatki wzmacniające ich trwałość. Wiele z opakowań biodegradowalnych znacznie lepiej, niż ich plastikowe odpowiedniki, prezentuje się na zdjęciach. Jest to również niezwykle ważna funkcja, w czasach gdy głównym źródłem opinii są social media, bazujące na odbiorze wizualnym.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie opakowania?

Przede wszystkim należy ustalić ich przeznaczenie — co będzie w nie pakowane oraz jaka będzie konsystencja, czy temperatura żywności. Określając powyższe, można wybrać odpowiednio szczelne, czy trzymające wymaganą temperaturę pojemniki. Najważniejszą cechą idealnych opakowań jest jednak przede wszystkim na to, aby były nieszkodliwe dla naszego zdrowia i życia, a także jak najmniej destrukcyjne dla otoczenia. Takie jednorazowe opakowania biodegradowalne mogą Państwo zamówić na stronie Galago pod adresem www.galago.pl. W ofercie tego producenta znajdą Państwo opakowania do każdego typu jedzenia.